
| Gepost door: Bart Alfvoet | Maandag 14 Maart 2011 - 16:30 |
De volgende etappe in de Brute Ronde van Vlaanderen passeert langs Serial Butcher. Deze bende brutallo’s tekende bij Unique Leader en behoort zeker nu tot de top van het genre in België. Vorig jaar deden ze het erg goed met A Crash Course in Cranium Crushing en de toekomst ziet er veelbelovend uit. Tijd voor een ronde vragen en antwoorden met de band.
Hallo Serial Butcher. Hoe gaat het er mee?
Kenneth: Dag Bart, alvast bedankt voor dit interview! Alles goed hier.Samen met het Gospel of Maggots van jullie labelgenoten Deivos bij Unique Leader blonken jullie vorig jaar uit in het brutale death metal-compartiment. Proficiat daarvoor. Zijn jullie achteraf bekeken nog steeds tevreden over A Crash Course in Cranium Crushing?
Kenneth: Bedankt. We zijn nog steeds zeer tevreden over het album. Wanneer ik onze schijf zo nu en dan eens opleg, komen de nummers nog altijd even hard aan en krijg ik nog steeds dat opzwepende gevoel. Dan denk ik toch dat we het redelijk goed gedaan hebben op A Crash Course In Cranium Crushing. En dan nog eens het feit dat Tony Koehl die ons een super artwork bezorgde om dit album te sieren.
Hoewel jullie bij mij bekend stonden als een bende beukende bastaarden laten jullie toch wel een behoorlijk grote dosis technische skills horen. Waar komt dat vandaan?
Dé vraag bij uitstek aan technisch bedreven brutale death metal-bands is natuurlijk de vraag wat jullie prioriteit is. Brutaliteit of techniciteit?
Kenneth: Wel, we proberen beide te combineren. Het is niet dat we onze nummers zo technisch mogenlijk willen maken, zo zijn er de laatste tijd genoeg bands die willen tonen wat ze kunnen. We proberen in de eerste plaats gewoon een goede song te schrijven, met toch ietwat catchy riffs en structuur, die herkenbaar blijven. Rekening houdend met het technische aspect natuurlijk, zodat het toch niet alledaags klinkt. Het brutale heeft er altijd al ingezeten en komt bij manier van spreken gewoon vanzelf.
Jullie zijn niet vies van een “beetje” goor. Kan dat allemaal wel, ik bedoel, is het überhaupt wel gezond om lijken te vermassacreren,
creatief te zijn met lichaamsdelen en andere fysieke fratsen uit te halen met levensloze lichamen?
Jullie spelen nog in andere bands als ik het goed heb. Steengruis kennen we ondertussen al bij Zware Metalen. Zijn er nog andere actieve bands waar we rekening mee moeten houden?
Kenneth: Klopt, ik speel drums in Steengruis en Nico is ook actief als drummer bij Leptotrichia. Kurt en Koen hebben geen andere bands op dit ogenblik.In-Quest, Leptoctrichia, Fractured Insanity... het gaat blijkbaar wel goed met de death metal-scene in België (of Vlaanderen dan toch). Of beeld ik me dat in?
Kenneth: Ja en neen... Het is wat met ups and downs, maar de laatste tijd komt er toch terug wat actie in de scene heb ik de indruk. Er zijn heel wat Belgische death metal-bands, maar weinigen die uitblinken in wat ze doen. In-Quest is al een gevestigde waarde ondertussen. Bands zoals Leptotrichia en Fractured Insanity krijgen stilaan ook wel naam maar toch niet genoeg herkenning naar mijn mening. Erg spijtig vind ik, want ze verdienen het wel... Soms lijkt het alsof er maar twee bands zijn in Belgie en de rest gewoon helemaal geen of weinig kansen krijgt...
Kurt: Vorig jaar op Metal Méan bijvoorbeeld, zag ik Pestifer, met hen speelden we ook al samen in Oostende. Daar krijgen we nog meer van te horen. De laatste tijd ben ik al een paar keer naar gigs in Wallonië geweest en het viel me op dat er toch meer volk naar die optredens komt.
Jullie worden ook behoorlijk goed vertegenwoordigd dankzij Deathmetal.be. Nochtans lijkt het nog steeds alsof black metal de ondergrond beheerst in België. En het lijkt er nog sterker op dat er tussen de twee een ware haat-liefde verhouding aan de hand is.
Kenneth: Inderdaad, Deathmetal.be heeft Serial Butcher altijd al gesteund vanaf het prille begin. We zijn ze zeer dankbaar voor wat ze doen sinds al die jaren, ze houden vol en blijven bezig met wat ze graag doen, het promoten van Belgische bands. Dankzij mensen als Filip Clompen en zijn crew komen deze wat vaker in het daglicht via optredens, reviews, interviews... Van de (Belgische) black metal-scene weet ik niet echt wat er gebeurt, maar ik zie soms toch wel wat rivaliteit tussen de twee vernoemde genres... persoonlijk kan ik sommige black metal wel waarderen. Tusen År Har Gått van Mörk Gryning, Dissection, of het bombastische Lammendam van Carach Angren.Jullie zijn een Gentse band, als ik het web mag geloven. Waarschijnlijk is jullie standplaats qua optredens dan ook in ’t Steegje. Krijgen we jullie daar binnenkort nog eens te zien? En hoe zit dat over de grenzen?
Kenneth: Eigenlijk is Nico het enige lid afkomstig uit het Gentse maar we repeteren wel in de streek. We proberen ook wat buitenlandse optredens mee te pikken naarmate het mogenlijk is. Alleen hebben we allen onze dagelijkse jobs en verantwoordelijkheden, dus is het niet evident om zomaar naar het buitenland te trekken. Zo hebben we vorig jaar een aanbod voor een Europese tour met Hour Of Penance en Cephalic Carnage, en onlangs ook een Europese tournee met Dying Fetus, moeten weigeren. Spijtig genoeg... Op 25 juni trekken we naar het Verenigd Koninkrijk om te spelen op London Deathfest samen met Deicide, Hour of Penance, Belphegor, The Amenta... en onze landgenoten van Fractured Insanity.Er viel trouwens ook wat human interest-nieuws te rapen bij jullie. Zo heeft bassist Koen een kind geoogst. Hoe gaat het met het schepsel? Al een naam gevonden voor de koter?
Koen: Wel de muzikale spirit leeft verder in een wezen dat de naam “Nila” heeft meegekregen. Een dochter die luidkeels kan meebrullen met de koekiemonstervocals van vaders muziek. Haar eerste ontdekking blijkt overigens Sepultura te zijn. Samen met “Atomic Clock Niels” (zoon van Nico) is de toekomst dus verzekerd!Natuurlijk moeten we als onderzoeksjournalisten ook op zoek gaan naar de sappige feiten die achter een bandnaam zitten. Kun je ons een sensationeel feit verklappen over iemand van jullie? Zit er een ex-gedetineerde bij jullie in de band? Een homoseksuele zoöfiel? Een Johnny Logan-fanboy of een Cher-aanbidder? Of zijn jullie allemaal saaie pennenlikkers?
Niet alleen de toekomst wordt bezegeld met een levend schepsel in de vorm van een boeleke, jullie zijn zelf ook vereeuwigd, met een video. Reduced To A Sausage is in beeldmateriaal omgezet. Wanneer krijgen we die te zien op TMF?
Kenneth: Inderdaad, op 5 februari hebben we de videoclip voor Reduced To A Sausage opgenomen in het slachthuis “Matanza” in Ronse, samen met Alexander Lemahieu (zanger van het vroegere LoDep) aan de regie en Alain Jongen (Woestijnvis, Zone Stad) achter de camera. Op dit ogenblik zijn ze nog bezig aan de montage en ik kan al zeggen dat het er zeer goed uitziet. Of deze op TMF te zien zal zijn, daar heb ik zo mijn twijfels bij. We doen wel ons best om deze zo veel mogelijk te gaan promoten bij allerhande metal TV’s.En nieuw materiaal? Hebben jullie nog een contract bij Unique Leader voor komende albums?
Kenneth: Yep, we zijn volop bezig met nieuwe nummers te maken, tot zover hebben we al acht nieuwe nummers klaar en we zouden graag tegen de zomer van 2011 in de studio willen zitten. Een concrete datum is er nog niet want we willen ons ook niet overhaasten... Ons contract is nog steeds lopende bij Unique Leader, die het nieuwe album dan ook zal uitbrengen.Zo, dat was het dan qua vragen. Wellicht hebben jullie zelf nog iets te melden, ik zou zeggen: shoot!
Kenneth: Bedankt voor de interesse in Serial Butcher, kijk (uit) naar de videoclip, naar ons nieuwe album en kom gerust naar een van onze optredens.Bedankt voor dit interview.
Links:
| * Reageer |