Fortarock
ZwareMetalen
Romein, Leeuwarden
Gepost door: Bart AlfvoetZaterdag 19 September 2009 - 22:50
Fear of Domination - Call of Schizophrenia
Osasto-A, 2009

Industrial metal staat tegenwoordig haast garant voor 'gaye' toestanden à la Deathstars of cheesy en puberale poppy Gothenborg-rip-offs à la Sonic Syndicate. Jammer, want ik hou wel van het genre. Fear of Domination is een nieuw geval. Ze komen uit Finland, en hebben blijkbaar geen ervaring.

En dat laatste is maar goed ook. Met een lekker drumritme wordt de cybermetal ingezet. Lekker staccato en ondersteund door alienkeys (denk Raunchy). De gelijkenissen met The Kovenant en Deathstars zijn overduidelijk daar, maar het kan mij geen reet schelen. De nummers zijn zo glad als verse haring en behouden tot een duistere bitterheid en bruut totalitarisme. Industriële metal van de betere soort, anno 2009.

Waarbij Fear of Domination verder aan respect wint, is het feit dat het tempo regelmatig de hoogte ingaat. 'Zonariaanse' blastpartijen worden aangelengd met catchy Zweedse melodeath en melothrash-melodieën, en Fins/Deense popmetal-synths. En weet je wat? Het klinkt geslaagd.

Deze industriële band heeft betrekkelijk veel death en black metal-invloeden, maar blijft over het algemeen bekeken mainstream. Ik hoop dan ook voor de band dat ze verder gaan op dit elan en vele zieltjes voor zich kunnen winnen. Top! Check die MySpace.

Tracklisting: fod
  1. Fear Of Domination
  2. Mistake in Evolution
  3. Clown Industry
  4. Synthetic Paradise
  5. Punish Y.S.
  6. Intact Girl
  7. Perfect World
  8. Call of Schizophrenia
  9. Theatre
  10. Fear Of Domination - MC Raaka Pee-Dominator-remix
Line-up:
  • Saku Solin - Vocals
  • Lauri Ojanen - Bass
  • Jan-Erik Kari - Guitars
  • Johannes Niemi - Lead Guitars
  • Jaakko Arteli - Drums, Backing Vocals
  • Niina Telén - Keyboards, Backing Vocals
Links:
Score: 86/100

* Reageer

Zoek bij Discorder op:
Er zijn 2 reacties:
Door: Willlem Zaterdag 19 September 2009 - 23:27 (+1 - Normaal)
Usericon van Willlem
Wat een heerlijke zware plaat! Is echt zo'n knaller. Vind de stem niet altijd even tof, en soms de keys ietsiepietse irritant, maar het geheel is toch wel erg, erg sterk. Ook erg leuk dat het nummer Call of Schizophrenia een tweede zanger heeft, in dit geval dan een zangeres.
Door: Willlem Maandag 28 September 2009 - 22:13 (+1 - Normaal)
Usericon van Willlem
Hm, na een flink aantal luisterbeurten begint ie toch wel wat te vervelen! Score vind ik alsnog gerechtvaardigd.
Alle rechten voorbehouden © 2000-2012 Stichting ZwareMetalen
Login
Pass
Festivals 2012
ZwareMetalen.com RSS Volg ZwareMetalen.com op MySpace Volg ZwareMetalen.com op Facebook Volg ZwareMetalen.com op Twitter
Zoeken op ZM: