Metropool, Hengelo
ZwareMetalen
Fortarock
Gepost door: Martijn van den BeukelZondag 25 Oktober 2009 - 16:25
Bornholm - March For Glory And Revenge
Vic Records, 2009

Heidense black metal met folk-invloeden, dat is wat het Hongaarse Bornholm maakt. Zo ook op deze tweede langspeler genaamd March For Glory And Revenge. De liefhebbers weten al wat er te wachten staat. Grijp uw schild, zwaard en toorts, betreed het obscure en trek ten strijde!

Na een sfeervolle intro van ruim twee minuten barst het schouwspel los. Opvallend is de basdrum die overal bovenuit dreunt. Mijns inziens een prima verschijnsel, met name tijdens de langzamere stukken. Bornholm geeft ons verder heldere black metal vol heroïsche melodieën, venijn en verplichte clichés. Mijn trommelvliezen worden tijdens Mournful Hymns voorzien van puur genot. Het rolt allemaal zo lekker voorbij alsof ik er jaren geleden al mee in aanraking was gekomen. Uitgekauwd is het echter niet, met name de relatief frisse productie en de diepgang zorgen daar wel voor. Het vijfde nummer, met de lange titel, bevat akoestische effecten en behaalt thrashy snelheden tegelijkertijd... één van de hoogtepunten van deze plaat, wederom door de professionele opbouw en de subtiel toegevoegde bombastische praktijken. Vervolgens krijgt de luisteraar nog een lading heidense woede voorgeschoteld met de meeschreeuwer Light Burst into Flames on the Horns of Baphomet en het strijdlustige instrumentaaltje Deconsecrating the Spear of Destiny, wat voorzien is van de nodige blaaspartijen.

Een heerlijk album vol nostalgie, afwisseling, diepgang, agressie en strijdlust. Een dikke aanrader die zijn rondjes zeker wel nodig heeft om compleet te laten doordringen. Sla uw slag black metal-gespuis!

Tracklisting: Bornholm - March For Glory And Revenge
  1. Intro - Reconquering the Carpathians
  2. The Call of the Heathen Horns
  3. From the Blackness of Aeons
  4. Mournful Hymns
  5. Where the Light Was Born (Thule Ultima A Sole Nomen Habens)
  6. Light Burst into Flames on the Horns of Baphomet
  7. Deconsecrating the Spear of Destiny
  8. Towering Clouds Over the Fields of Carnuntum
  9. Dreams of Ages
Line-up:
  • Thorgor - Vocals
  • Sahsnot - Guitars, Vocals
  • Saterion - Bass, Vocals
  • Vozargh - Guitars
  • D - Drums
Links:
Score: 84/100

* Reageer

Zoek bij Dis-Order op:
Er zijn 3 reacties:
Door: Hypnos Woensdag 04 November 2009 - 23:59 (+1 - Normaal)
Usericon van Hypnos
toch es moeten proberen blijkbaar
Door: Kash1 Donderdag 05 November 2009 - 0:54 (+1 - Normaal)
Usericon van Kash1
Deze plaat is inderdaad Hypnos-proof
Door: Skyfire Zaterdag 07 November 2009 - 12:58 (+2 - Relevant)
Usericon van Skyfire
Band was mij onbekend. Lekker epische black metal. Doet denken aan eveneens Hongaarse Sear Bliss. Erg goed album dus.
Alle rechten voorbehouden © 2000-2010 Stichting ZwareMetalen
Login
Pass
Zelf berichten
posten

Heb een leuk nieuwtje waarvan je denkt dat hier op ZwareMetalen thuis hoort dan kan je dat via dit formulier aan ons melden. Jouw input wordt zeer gewaardeerd!
Festivals 2010
Zoeken op ZM: