Baroeg open Air
ZwareMetalen
Atak
Gepost door: Martijn van den BeukelDinsdag 19 Januari 2010 - 23:07
Slechtvalk - An Era Of Bloodshed
Whirlwind Records, 2009

In april verschijnt het nieuwe album van Slechtvalk, via Whirlwind Records. Dit jaar bestaat de band tien jaar en ter gelegenheid daarvan brengt het label nu een verzamelwerk van de band uit. Uiteraard worden de liefhebbers zo ook weer even geprikkeld. We maken een reis langs tien jaar Slechtvalk, tien jaar epische black metal.

Uiteraard staat deze schijf in het teken van de langspelers Falconry (2000), The War That Plagues The Land (2002) en At The Dawn Of War (2005). Met deze kennis in het achterhoofd is het prettig te weten dat deze 'best of' ook in de smaak zal vallen bij fans die deze platen al in de kast hebben staan. Ten eerste komt het lekkere Storms, afkomstig van de split met Kekal, voorbij. Daarnaast krijgt men ook twee gloednieuwe songs ten gehore. De strijdlustige vibe in Hounds Of Battle wordt versterkt door het karakteristieke fluitwerk van Sevan Kirder (ex-Eluveitie) terwijl Towards The Dawn met zijn duistere achtergrondgezangen meer naar de dark metal-kant wijkt. Al met al ziet het er naar uit dat Slechtvalk blijft doen waar het goed in is; organische black metal vol melodie en epiek maken dus. Passende afsluiter van het album is een speciale pianoversie van War Of The Ancients. Prachtig.

Een interessant verzamelwerk met mijns inziens voldoende toegevoegde waarde voor zowel de nieuweling als de die-hard fan. Uiteindelijk is het heerlijk om songs als My Last Call, Thunder of War en In Hell I Burn ook weer eens te horen. Naast lekker luistervoer ook een typische warmhouder voor wat nog moet komen.

Tracklisting: Slechtvalk - An Era Of Bloodshed
  1. My Bleeding Heart
  2. Consumed By Flames
  3. In Hell I Burn
  4. Storms
  5. From Behind The Trees
  6. My Last Call
  7. And Thus It Burns
  8. Thunder Of War
  9. On The Eve Of Battle
  10. Cries Of The Haunted
  11. Hounds Of Battle
  12. Towards The Dawn
  13. War Of The Ancients
Line-up:
  • Shamgar - Screams, Guitars
  • Seraph - Guitar
  • Ohtar - Guitar, Clean Vocals and Grunts
  • Grimbold - Drums, Grunts, Shofar
  • Premnath - Keyboards
Links:
* Reageer

Zoek bij Dis-Order op:
Er zijn 18 reacties:
Door: Dypfrys Dinsdag 19 Januari 2010 - 23:29 (+1 - Normaal)
Usericon van Dypfrys
uw "ik ben blekkie en ik haat slechtvalk" reacties hieronder plaatsen
Door: MR. N Woensdag 20 Januari 2010 - 8:20 (+1 - Normaal)
Usericon van MR. N
Mogen ook niet-blekkies dat hier plaatsen?
Door: Vonth Woensdag 20 Januari 2010 - 11:02 (+1 - Normaal)
Usericon van Vonth
mag ik 1 vraag stellen? wat is er MUZIKAAL zo slecht aan slechtvalk? zonder AUB gelijk naar de achtergrond van de band te kijken..
Door: solitude within Woensdag 20 Januari 2010 - 11:17 (+1 - Normaal)
Usericon van solitude within
Ze hebben 1 keer gezegd dat ze gelovig zijn en nu zijn ze ineens slecht?

We zitten al tijd te zeiken over de SGP-ers dat ze zo bekrompen zijn maar soms heb ik het idee dat die"blekkies"geen haar beter zijn.

Het zijn goede muzikanten en ik hoop ze zeer binnenkort live aan het werk te zien.

(MetalFrontTwente is bezig met concert voor 3 april en Slechtvalk zal hier spelen,meer info hierover begin volgende week)
Door: solitude within Woensdag 20 Januari 2010 - 11:19 (+1 - Normaal)
Usericon van solitude within
Dit is uiteraard niet verevelend bedoelt en ik heb het natuurlijk ook niet over alle Black metal fanaten.

Anders zou ik nu ruzie hebben met mijn beste maat!


Door: Vonth Woensdag 20 Januari 2010 - 11:46 (+1 - Normaal)
Usericon van Vonth
Puntje erbij voor solitude within
Door: MR. N Woensdag 20 Januari 2010 - 12:13 (+1 - Normaal)
Usericon van MR. N
Hehehe, het "geloof" aspect maakt mij niets uit, de muziek wel, verschikkelijk. Heb ik het nog niet eens over de liveshows, waar eigenlijk veel onbedoelde humor in zit.

Misschien scheelt het dat ik geen blekkie ben en het dus gewoon niet snap...


:')
Door: M. Woensdag 20 Januari 2010 - 13:25 (+1 - Normaal)
Usericon van M.
Nog geen haatblekkie heeft zich gemeld dus ik snap de commotie niet zo. Ik vind het werk van deze band verder muzikaal gezien een compleet oninteressante genreoefening.
Door: ZelThoR Woensdag 20 Januari 2010 - 13:44 (+1 - Normaal)
Usericon van ZelThoR
@M.
Ja, prachtig, hè? Ik kreeg al bijna zin om juist in pure haatblekkiestijl te gaan zeiken over Slechtvalk, veel te leuk om iedereen dan de kast op te zien vliegen Maar goed, ik vind SV muzikaal ook al niet zo boeiend en daar laat ik het in dit geval dan ook bij.
Door: Hypnos Woensdag 20 Januari 2010 - 14:58 (+1 - Normaal)
Usericon van Hypnos
Sommige nummers kan ik best wel aan,
alleen zie ik wederom geen vogel of burcht op de cover staan
Door: Y Draig Goch Woensdag 20 Januari 2010 - 15:26 (+1 - Normaal)
Usericon van Y Draig Goch
Waar zijn de reacties van Apocalypse als je ze nodig hebt?
Door: Kash1 Woensdag 20 Januari 2010 - 21:45 (+1 - Normaal)
Usericon van Kash1
Hmpf.. alleen de tracklisting was blijkbaar genoeg geweest voor dit artikel
Door: viridianmm Donderdag 21 Januari 2010 - 10:07 (+1 - Normaal)
Usericon van viridianmm
Top of the bill zijn ze niet, maar Slechtvalk is gewoon leuk. Heb ze al een tijd niet meer gezien, dus als ze weer eens optreden, kom ik zeker kijken en
Door: Dypfrys Donderdag 21 Januari 2010 - 12:06 (+1 - Normaal)
Usericon van Dypfrys
Als je met "gewoon leuk" bedoelt: "lachwekkend" dan zijn we het eens. best aardige muziek overigens
Door: karnivoor Donderdag 21 Januari 2010 - 18:39 (+1 - Normaal)
Usericon van karnivoor
Kutband.
Door: ProgTon Donderdag 21 Januari 2010 - 21:34 (+1 - Normaal)
Usericon van ProgTon
een band voor de open minded, ik vind een aantal nummers leuk
Door: MR. N Vrijdag 22 Januari 2010 - 2:18 (+1 - Normaal)
Usericon van MR. N
@ Progton, openminded waarover?
Door: ProgTon Vrijdag 05 Maart 2010 - 13:18 (+1 - Normaal)
Usericon van ProgTon
nee laat maar anders roep ik reacties op, ze zijn overigens bezig voor nieuw album. En ik moet zeggen ik vind deze schijf een gave productie hebben lekker rauwe sound.
En een band die over andere dingen kan zingen dan dat occulte of anti weet ik veel geblér.. een band als dit heeft het alleen maar moeilijk omdat er een stel 'true' luitjes vinden dat alles maar over bovenstaande moet gaan.
Alle rechten voorbehouden © 2000-2010 Stichting ZwareMetalen
Login
Pass
Zelf berichten
posten

Heb een leuk nieuwtje waarvan je denkt dat hier op ZwareMetalen thuis hoort dan kan je dat via dit formulier aan ons melden. Jouw input wordt zeer gewaardeerd!
Festivals 2010
Zoeken op ZM: