Metropool, Hengelo
ZwareMetalen
Gepost door: Bart AlfvoetDinsdag 26 Januari 2010 - 18:42
Astral Silence - Astral Journey
Kunsthauch, 2010

In Zwitserland heb je een hoop eenmans ambient black metal-projecten, in navolging van Darkspace, maar vooral van Paysage d'Hiver. Dit Astral Silence is er ook zo eentje. Astral Journey is de eerste langspeler van deze band, de creatie van Heer Quaoar.

De tien minuten durende intro met een wave en even wat distortion is al lang geen opmerkelijk feit meer. Deze auditieve fluffer wordt vanaf het tweede nummer vervangen door boosaardig dreunende black metal in lang aangehouden landschappelijke hypnose met een zekere natuurlijkheid. Het doet me denken aan Andacht, het project van Benighted In Sodom-hoofdman Thorn, maar ook aan Vinterriket, in zijn "betere" dark metal fase(s). De sfeer op dit Astral Journey is meestal angstig, ijzig, grenzeloos. Absorptie, omgevingsgeluiden met plotselinge black metal boosts, zweverige psychedelica. Exact wat een mens belieft vlak voor het slapen gaan. Ook Hypnotic Dirge Records weet dergelijke zaken uit te brengen.

Ideale muziek voor zelfhypnose, een innerlijke trip door soundscapes en "metalonine". Hypnagogische black metal. Ik kan er geen genoeg van krijgen.

Tracklisting:
    AS
  1. intrO
  2. niX
  3. hydrA
  4. dysnomiE
  5. oorT
  6. outrO
Line-up:
  • Quaoar - alles
Links:
Score: 86/100

* Reageer

Zoek bij Dis-Order op:
Alle rechten voorbehouden © 2000-2010 Stichting ZwareMetalen
Login
Pass
Zelf berichten
posten

Heb een leuk nieuwtje waarvan je denkt dat hier op ZwareMetalen thuis hoort dan kan je dat via dit formulier aan ons melden. Jouw input wordt zeer gewaardeerd!
Festivals 2010
Zoeken op ZM: