Fortarock
ZwareMetalen
Romein, Leeuwarden
Gepost door: Remi PeterseZaterdag 20 Februari 2010 - 20:42
Ancestors - Of Sound Mind
TeePee Records, 2009

Hoe kan een enerzijds technisch knap en intrigerend stuk muziek toch zo in zichzelf gekeerd zijn, dat het maar weinig luisteraars in zijn geheel zal kunnen boeien. Dat is de ingewikkelde vraag die bij het bespreken van de cd van de Ancestors, getiteld Of Sound Mind, beantwoord zal moeten worden. Dat valt niet mee, maar ik ga het toch proberen.

Meng Black Sabbath met King Crimson en Pink Floyd en je krijgt een mengsel van prog, stoner, doom, avant-garde en hardrock dat bijna implosief genoemd mag worden. Het uit Los Angeles afkomstige Ancestors verrastte in 2008 al met het debuutalbum Neptune With Fire en die lijn wordt op Of Sound Mind langzaam maar zeker voortgezet.

Fantastisch instrumentaal werk, veel improvisatie of iets wat daar in ieder geval op lijkt. Heel lang uitgesponnen en traag vorderende nummers. Deze mannen hebben duidelijk gedaan waar ze zin in hadden en waar ze goed in zijn. Of je daar in alle gevallen de luisteraar een plezier mee doet, vraag ik me in alle eerlijkheid af. Vier nummers die langer dan tien minuten duren en waar soms geen einde aan lijkt te komen met nog een riffje, solootje of improvisatie. Psychedelische progressieve rock met doom-invloeden. Alleen de omschrijving is al moeilijk en dan dekt het nog steeds niet helemaal de lading. Wat verder opmerkelijk is, is dat de vocalen dermate in de muziek verweven zijn dat ze eigenlijk nauwelijks meer opvallen en integraal deel uit maken van de composities.

Voor mensen die bij het beluisteren van muziek hun geduld weten te bewaren en van diepgang houden is Of Sound Mind een absolute aanrader. Vele anderen zouden dit eens stukje bij beetje moeten beluisteren om het te ontdekken. Misschien klinkt het raar maar het lijkt me minder vermoeiend om te maken dan te beluisteren. Bij vlagen briljant en fraai gespeeld en geproduceerd. Een bijzondere band, dit Ancestors.

Tracklisting: ancestors
  1. From Nothing
  2. Mother Animal
  3. Not the Last Return
  4. Bounty Of Age
  5. A Friend
  6. The Trial
  7. Challenging
  8. The Ambrose Law
Line-up:
  • Justin Maranga - Guitar, vocals
  • Nick Long - Bass, vocals
  • Brandon Pierce - Drums, gong
  • Chico Foley - Electronics, keyboards, vocals
  • Jason Watkins - Organ, piano, vocals
Links:
Score: 80/100

* Reageer

Zoek bij Discorder op:
Er zijn 2 reacties:
Door: Dirge for november Maandag 22 Februari 2010 - 9:52 (+1 - Normaal)
Usericon van Dirge for november
De beschrijving klinkt me eigenlijk als muziek in de oren. Toch maar eens checken dit.
Door: Dirge for november Maandag 22 Februari 2010 - 9:56 (+1 - Normaal)
Usericon van Dirge for november
Wow. Dit klinkt na een minuut of twee luisteren echt indrukwekkend vet!

Je slaat de spijker volledig op zn kop met de combinatie van: Black sabbath, King crimson en Pink floyd.

De myspace blijft zeker nog even aan staan.
Alle rechten voorbehouden © 2000-2012 Stichting ZwareMetalen
Login
Pass
Festivals 2012
ZwareMetalen.com RSS Volg ZwareMetalen.com op MySpace Volg ZwareMetalen.com op Facebook Volg ZwareMetalen.com op Twitter
Zoeken op ZM: