
| Gepost door: Bart Alfvoet | Zondag 04 Juli 2010 - 17:36 |
Zweedse black metal. Domgård doet het op de old fashion manier. Het is geen geheim dat Emperor een enorme inspiratiebron was voor deze heren, het spat er dan ook vanaf. Persoonlijk heb ik daar geen probleem mee, er zijn slechtere bronnen.
Alleen is het allemaal wat saai en geforceerd spontaan (begrijp je?). Het lijkt allemaal net ietwat simpeler te zijn dan Emperor (en Gehenna trouwens ook), maar in realiteit proberen deze heren de sfeer na te bootsen door lichtjes onstrak te spelen. Het is niet overdreven hard gebracht, bewust, want in die dagen was het allemaal zo vol en bruut niet. Nog even de symfonischee elementen in de verf zetten door uit de hoek te komen met typische (anti-) cosmic key's (knipoog), soms overdreven duidelijk benadrukt. Teren op nostalgie noem ik dat.
Hetgeen deze Zweden brengen is te beperkt om levensvatbaar te zijn. Vijftien jaar te laat en vijftien punten te weinig om indruk te kunnen blijven maken op de meeste black metal-liefhebbers. Het is niet anders.
Tracklisting:![]()
Line-up:
Links:
| * Reageer |