Fortarock
ZwareMetalen
Romein, Leeuwarden
Gepost door: Bart AlfvoetDonderdag 22 Juli 2010 - 14:19
Svartahrid - Ex Inferi
Soulseller Records, 2010

Svartahrid's logo heb ik wel eens zien passeren, de muziek was mij een stuk minder bekend. De band bestaat uit twee Mactätus-leden (R.I.P.) en is bijgevolg Noors. Mactätus kon ik wel hebben, benieuwd dus naar dit werk.

En ja, ook dit wordt gesmaakt. Een laag Mactätus-teutoniek ende griezel (ook gehoord bij Ancient) gecombineerd met de typisch Noorse vibes van grandeur en tijdloosheid. Aangedreven met enkele warrior-melodieën en thrashend doorbeukend (luistert u even naar het titelnummer en Blessed By Darkness, die laatste met een zalige Bewitched-riff) blijft dit een onderhoudende plaat die de lust naar halfweg jaren negentig black metal levendig houdt. Het is trouwens niet alleen thrashend materiaal, de hoofdmoot blijft melodisch ondersteunde black met een voorbijscherende snelheiden. De productie is degelijk en de sound is er eentje die de speelstijl van deze heren helemaal tot bloei laat komen. De erg bepalende basgitaar staat mede vooraan in de mix en dreunt dreigend. zo hoort het!

Een zeer geslaagde plaat met memorabel gitaarwerk en een zalige black melodieën. Dit is een plaat die weinig woorden behoeft. Alleen hoop ik dat het net iets meer bekendheid verwerven zal dan bijvoorbeeld Mactätus, een band die je makkelijk in de tweedehandsbak kwam te liggen. Zo ver zijn we gelukkig niet. En dus: March With Us? Ik trek alvast mijn Puma's aan. Tip!

Tracklisting: Ex Infernis
  1. Intro
  2. Cursed Seeds Of The Nazarene
  3. Scale Of Worth
  4. Veil Of Lies
  5. Ex Inferi
  6. March With Us
  7. Fire Hate Kill
  8. Blessed By Darkness
  9. Bastard Child
  10. Lake Of Despair
  11. Outro
Line-up:
  • Istar - Vocals, Guitar
  • Forn - Drums, Keyboard
  • Nidgrim - Bass
  • Simen - Guitar
Links:
Score: 85/100

* Reageer

Zoek bij Discorder op:
Er zijn 5 reacties:
Door: soulseller Donderdag 22 Juli 2010 - 15:52 (+1 - Normaal)
Usericon van soulseller
goeie passende recensie!
Door: Hub de Gallier Donderdag 22 Juli 2010 - 16:45 (+1 - Normaal)
Usericon van Hub de Gallier
Dacht dat Svartahrid toch een stuk bekender was dan Mactatus?? Iig vind ik persoonlijk Svartahrid een stuk beter.
Door: geenhielenlikker Donderdag 22 Juli 2010 - 17:36 (+1 - Normaal)
Usericon van geenhielenlikker
Ik weet niet veel maar volgens mij bestond Svartahrid al eerder dan Mactätus en het was ook al eerder bekend. Ik vond Mactätus ook altijd maar een beetje zo'n commercieel-achtig black metal bandje. Het had zo'n naar overdreven Cradle-gehalte dus dan weet ik ook weer wat ik van jou mening moet vinden. Bedankt!
Door: Skyfire Donderdag 22 Juli 2010 - 18:59 (+1 - Normaal)
Usericon van Skyfire
Klinkt helemaal niet verkeerd, ga dit eens nader onderzoeken. Beetje Alghazanth meets Sworn.
Door: Dark incarnation Vrijdag 17 December 2010 - 9:12 (+1 - Normaal)
Usericon van Dark incarnation
Ben op zich wel te spreken over Mactätus met name over deze:

http://www.zwaremetalen.com/recensie/449/MactAtus-a-Suicide.html

deed het bij mij erg goed! Dus misschien moet ik dit Svartahrid ook maar eens checken.
Alle rechten voorbehouden © 2000-2012 Stichting ZwareMetalen
Login
Pass
Festivals 2012
ZwareMetalen.com RSS Volg ZwareMetalen.com op MySpace Volg ZwareMetalen.com op Facebook Volg ZwareMetalen.com op Twitter
Zoeken op ZM: