Fortarock
ZwareMetalen
Romein, Leeuwarden
Gepost door: Bart AlfvoetMaandag 02 Augustus 2010 - 18:26
Grendel - Dragon's Awakening
NHR Records, 2010

Naast de Nederlandse EBM-act en de Finse band Grendel zijn er nog een aantal grendels. Deze bijvoorbeeld, een Italiaanse viking black metal-band. Vikings uit Italië? Ach ja, in Scandinavië heeft men ook pizzeria's nietwaar? Dit is de tweede langspeler van deze band.

De eerste drie nummers laten alleszins niets aan de verbeelding over. Cleane epische gezangen en geschallen, Bathory op zijn Italiaans. Daarna is het een stuk furieuzer, met snerpende gitaren en een grimmig totaalgeluid. Vrij eenvoudige, doeltreffende riffs worden begeleid door drillend drumwerk (On The Throne) en een rauwe scream. De obligatoire akoestische stukjes en epische hernemingen maken het weer wat makkelijker luisteren. Enig probleem in dit verhaal is de mix. De timing zit meer dan eens slecht, vrij opvallend soms. Akkoord, het is allemaal ook niet super strak ingespeeld, maar het loopt regelmatig van in den beginne verkeerd. Het draagt wel bij tot het artisanale en epische gevoel van deze plaat. Dat dan weer wel.

Deze Italiaanse epische ruwe black metal -band levert een vrij spectaculair werkje af, een ruwe diamant voor sommigen. Melodisch en grimmig, met overweldigend drumwerk. Een aparte band en een tip voor wie het aandurft.

Tracklisting:
    grendel
  1. Legacy
  2. On the Throne
  3. Sepulchral Treasure
  4. The Dragon Awakes
  5. Death Prophecy
  6. The End is Near
  7. Beowulf Funeral Pyre
  8. Bad Days are Coming
  9. Epitaph
Line-up:
  • Chainerdog - Guitar, Bass, Vocals
  • Loathing - Drums
Links:
Score: 77/100

* Reageer

Zoek bij Discorder op:
Er is 1 reactie:
Door: Dypfrys Dinsdag 03 Augustus 2010 - 8:59 (+1 - Normaal)
Usericon van Dypfrys
Klinkt goed, ga ik maar eens even beluisteren.
Alle rechten voorbehouden © 2000-2012 Stichting ZwareMetalen
Login
Pass
Festivals 2012
ZwareMetalen.com RSS Volg ZwareMetalen.com op MySpace Volg ZwareMetalen.com op Facebook Volg ZwareMetalen.com op Twitter
Zoeken op ZM: