
| Gepost door: Jakob Jan Kamminga | Zaterdag 30 Juni 2012 - 7:54 |
Van liefhebbers van Axt, Splitter, Catheter, Matka Teresa, K.S.K., Sylvester Staline, Lycantrophy en Blood I Bleed is het te verwachten dat ze ooit van F.U.B.A.R. gehoord hebben. Met die bands bracht de Nederlandse grindcoreband F.U.B.A.R. in de pakweg elf jaar van haar bestaan splits uit. Ik kende ze van de split met Splitter (niet als woordgrap bedoeld), waarop ze toch wel hun meerdere in die band moesten erkennen. De betreffende cd stamt echter uit 2008, en F.U.B.A.R. anno 2012 klinkt zonder twijfel een stuk beter. Dit is hun tweede full-length.
De band trapt al af met een volwaardige grindcoreknaller, Everything is Fucked Up Beyond All Recognition. 27 seconden, hoog tempo, en een nadrukkelijke rol voor hardcore-invloeden. Hardcore- en powerviolence-invloeden spelen gedurende de hele cd een grote rol, en zorgen ervoor dat de Lead Us To War in het laatste geval eentonig is. Grindcore is niet het meest afwisselende genre ter wereld, maar wat anders dan blastbeats kan ook fijn zijn, en F.U.B.A.R. laat dat treffend zien. Bij een nummer als Let Them Control trek ik mijn wenkbrauwen wel wat op, op een grindcoreplaat verwacht je een dergelijk hardcore-experiment toch niet direct, maargoed: wanneer je hier niet van houdt is het minder dan een minuut wachten op de volgende blastbeat. Hard is het allemaal in ieder geval, en wat dat betreft slaagt F.U.B.A.R. ruim in haar opzet.
22 tracks in 28 minuten, niet de meest originele of eigenzinnige muziek die je ooit zult horen, maar wel een prima grindcoreschijf van Limburgse komaf. Live waarschijnlijk ook goed voor een geweld(dad)ig feestje. Waarom ook wachten tot er buitenlandse grind (waarvan negen van de tien goede tegenwoordig uit Scandinavië, en anders de VS. moeten komen) het land aandoet als we in Nederland bands als F.U.B.A.R. hebben?
Tracklisting:
| * Reageer |