Fortarock
ZwareMetalen
Romein, Leeuwarden
Gepost door: TNightmareVrijdag 13 Mei 2005 - 13:44
Nile – Annihilation of the Wicked
Relapse Records, 2005

Nile behoeft weinig introductie. Met het geweldige debuut “Amongst the Catacombs of Nephren-Ka” werkte de band zich snel op tot de bovenste regionen van het death metal genre, en bevestigde zijn plek daar met de opvolger “Black Seeds of Vengeance”. Het debuut werd hiermee echter niet geëvenaard, en het in 2002 uitgebrachte “In Their Darkened Shrines” kon daar eveneens niet aan tippen, hoewel het wel weer een vooruitgang was vergeleken met de voorganger. Op 23 mei aanstaande komt het vierde album uit, “Annihilation of the Wicked”: een in bijna alle opzichten traditiegetrouwe Nile cd.

Het eerste nummer “Cast down the Heretic” laat Nile meteen van zijn allersterkste kant horen. Het effect van drie vocalisten (waaronder nog Jon Vesano) blijft geweldig, evenals het brute riffwerk én drumwerk: Tony mag dan vertrokken zijn, ik durf te beweren dat zijn vervanger niet veel voor hem onderdoet. De gitaarsolo’s klinken als vanouds, zeker in dit nummer, waarin Karl en Dallas gedurende 2 minuten (!) tegen elkaar in soleren, begeleid door het band-eigen brute riffwerk. Prachtig gewoon.

Annihilation Wicked 375


Na het eerste nummer zakt de cd helaas over het algemeen een stukje in, met hier en daar een positieve oprisping: de overige nummers zijn een stuk minder overtuigend, maar nog steeds van behoorlijke kwaliteit. De gongen klinken weer op de achtergrond, en hier en daar komen de doomy passages weer terug die we ook van de band gewend zijn, maar niet zo sterk als op “In Their Darkened Shrines”. Het drumgeluid klinkt een stuk minder vet als op “In Their Darkened Shrines”: de snare-drum klinkt vergelijkbaar met bijv. de laatste platen van Deeds of Flesh en Vital Remains, wat wel een achteruitgang is in mijn oren.

Fans kijken al lang genoeg uit naar deze plaat en zullen hem goed kunnen waarderen, zeker nadat het eerste nummer hen in de euforische stemming gebracht heeft waarin ik verkeerde na mijn eerste luisterbeurt. Het vrijgegeven nummer “Lashed to the Slave Stick” is wel representatief voor de hele cd: Nile klinkt als vanouds met alle vertrouwde elementen aanwezig, en doet op deze cd wat er van ze verwacht wordt. In enkele woorden over deze cd kan ik zeggen dat Nile gestagneerd is op hoog niveau: niet beter dan het vorige album en al helemaal niet beter dan het debuut, maar zeker nog steeds een van de interessantere releases van 2005!

Tracklist:
  1. Dusk Falls upon the Temple of the Serpent on the Mount of Sunrise

  2. Cast down the Heretic

  3. Sacrifice unto Sebec

  4. User-Maat-Re

  5. The Burning Pits of the Duat

  6. Chapter of Obeisance before giving Breath to the Inert one in the Presence of the Crescent Shaped Horns

  7. Lashed to the Slavestick

  8. Spawn of Uamenti

  9. Annihilation of the Wicked

  10. Von Unaussprechlichen Kulten

Actuele line-up:
  • Karl Sanders – Gitaar, vocalen

  • Dallas Toler-Wade – Gitaar, vocalen

  • George Kollias – Drums, percussie

  • Joe Payne – Basgitaar

Links:

* Reageer

Zoek bij Discorder op:
Er zijn 18 reacties:
Door: M. Vrijdag 13 Mei 2005 - 18:06
Usericon van M.
Ik kan me hier ook wel in vinden. Dat eerste nummer na het intro is geweldig, daarna houdt het wat mij betreft wel een beetje op ja, al wordt het dus nergens slecht.
Door: splattermeister666 Vrijdag 13 Mei 2005 - 18:20
Usericon van splattermeister666
Samen met 'Catacombs..' de beste Nile-CD tot nu toe... Nummers veel uitgebalanceerder en meer kop en staart. Productie van de drums is wat droger, waardoor alles iets natuurlijker klinkt. goede zaak
Door: NecRobert Vrijdag 13 Mei 2005 - 19:39
Usericon van NecRobert
De drums zijn ook iets minder chaotisch wat ik zeker een pluspunt vind. Lekkere plaat weer!
Door: Frantic Vrijdag 13 Mei 2005 - 23:25
Usericon van Frantic
Nile heerst gewoon zwaar. Vooral hun laatste cd is echt SUPER!!!! Stakke harde drum en gitaar riffs!!!!
Ga zo door!!!
Door: enforcer Maandag 16 Mei 2005 - 8:39
Usericon van enforcer
Vreselijke band! meer instrumentaal "machtsvertoon" dan dat het iets met goede muziek te maken heeft
Door: Grafhoer Maandag 16 Mei 2005 - 10:51
Usericon van Grafhoer
Ik vind de nieuwe drummer zwaar okee! Wat de plaat betreft; wel weer veel van het zelfde. Ik vind het de minst intressante plaat van hum tot nu toe. Misschien een beetje een uitgemolken concept...
Door: judge paul Maandag 16 Mei 2005 - 12:22
Usericon van judge paul
Nile is geen kopie van een andere band, duss...dat deze band zichzelf kopiëert is een prima zaak, denk ik.
Door: JelmerB Maandag 16 Mei 2005 - 20:51
Usericon van JelmerB
Wat een TMDC kloonen zeg.

    quote:
    Nile heerst gewoon zwaar.Ga zo door!!!


Het zijn inderdaad beetje te dikke gasten.
Door: douchebag_jesus Dinsdag 17 Mei 2005 - 17:13
Usericon van douchebag_jesus
Ik wil niet grof zijn, maar een stel kleine midgets die herrie maken stelt eigelijk niet ZOOO veel voor. Ja, ik ben een (trotse?) eigenaar van iedere Nile CD, maar goddikkie zeg, 't gaat maar DOOR zo!! Misschien dat ze ooit wel een fatsoenlijke plaat uitbrengen die puur metal is, zoals die Festivals Of Attonament weer
Bah, dan nog zo'n freak drummer... Erg metal zeg...

Door: DragonforcE Dinsdag 17 Mei 2005 - 17:28
Usericon van DragonforcE
minder harde drums? shjit wat gaat die kerel hard maar verder ben ik ook niet zo'n nile fan, veel te veel van het zelfde (ik luister er dan waarschijnlijk niet goed genoeg naar maar dat wil ik ook helemaal niet).
Door: douchebag_jesus Woensdag 18 Mei 2005 - 7:37
Usericon van douchebag_jesus
Nou, live is't pas leuk!! "Wat zijn ze KLEIN zeg?!" Die hebben we allemaal 80 keer gezien, he, bij de No Mercy en andere bekende fests. Laten we maar's hopen dat ze wel iets ander kunnen kan boos kijken!
Je kunt 't toch wel erg goed vergelijken met die schijtzooit Marduk (waarvan ik ook eigenaar van alle cd's ben) "B. War"
Door: Frantic Maandag 23 Mei 2005 - 17:27
Usericon van Frantic
Hoeveel cd's heeft nile eigenlijk uitgebracht??
Door: Metalhead22 Maandag 23 Mei 2005 - 20:42
Usericon van Metalhead22
7 waarvan nu 4 hele cd's
Door: Skip Zaterdag 28 Mei 2005 - 15:02
Usericon van Skip
De nieuwe cd is superhard, maar ik heb wel het idee dat de harde nummers nogal overheersen waardoor het wat eentoniger klinkt. Wat ik daardoor ook mis zijn de herkenbare nummers, die ik op ITDS en Black Seeds wel genoeg hoorde.

Het concept raakt inderdaad nu een beetje uitgemolken en blijft minder hangen, de speciaalheid is er vanaf, de uier is bijna leeg

Toch nog wel een aardige cd, heb de Limited Edition, krijg je een Nile 'koektrommel' met poster, nekband en embleem, maar nieteens een jewel case om te cd, gewoon een kartonnen hoesje! Erg triest, kun je beter gewoon de normale versie nemen, staat tenminste fatsoenlijk in de cd toren.
Door: MetalJan Zaterdag 28 Mei 2005 - 17:40
Usericon van MetalJan
Die limited edition is toch harstikke duur? 30 euro ofzo
Door: Metalhead22 Zaterdag 11 Juni 2005 - 21:13
Usericon van Metalhead22
@metaljan: Ja, hier in de MetalMania(Nijverdal) krijg je hem voor 37.95 in een soort 'koekblik'.

Vanmiddag gekocht en o wat is ie weer gaaf. Vet, vetter, vetst. Wat iedereen zo goed aan Catacombs vindt weet ik niet, maar ik vindt dit persoonlijk véle malen bruter, vetter, leuker en schattiger
Over dat drumgeluid: gezeik! Dit vind ik zeker het lekkerste Nile drumgeluid (op ITDS kon je verdomme de bassdrum nauwlijks horen )
De nieuwe drummer George heerscht trouwens de pannegies van het dak. Wat een drummer hebben ze weer!
Nile is weer helemaal terug, ik douw hem er nu nog maar eens in.
Kopen die handel!
Door: Deathlike Mike Zondag 12 Juni 2005 - 17:46
Usericon van Deathlike Mike
"Ik douw hem er nog maar eens in"?
Dat zei ik vannacht ook tegen m'n vriendin.
Door: xenon Maandag 09 Oktober 2006 - 11:22 (+1 - Normaal)
Usericon van xenon
Annihilation heerst gewoon! dit is echt de beste technical death metal band die er is. Alhoewel ik eigenlijk normaal niet luister naar brutal death metal, dit genre is eerder gewoon snel gaan. Maar Nile is ongelooflijk complex
RESPECT
Alle rechten voorbehouden © 2000-2012 Stichting ZwareMetalen
Login
Pass
Festivals 2012
ZwareMetalen.com RSS Volg ZwareMetalen.com op MySpace Volg ZwareMetalen.com op Facebook Volg ZwareMetalen.com op Twitter
Zoeken op ZM: