Fortarock
ZwareMetalen
Romein, Leeuwarden
Gepost door: TriforceDinsdag 17 Januari 2006 - 21:27
Crimson Falls - Ruins2K5
Eigen Beheer - 2005

Het niveau van de eigen beheer cd's en demo's die ik de laatste tijd krijg, is erg gestegen. Deze maand ontving ik het eerste product van het Belgische Crimson Falls. Aan het hele pakketje blijkt dat deze gasten weten waar ze mee bezig zijn: vet artwork, een gelikt logo en een strakke website. Ik zat maar naar het label te zoeken, want normaal herken je eigen beheer releases al vanaf een kilometer afstand aan het lelijke artwork, de Myspace website of het verpakken van de demo in een DVD-hoesje. De eerste klap had Crimson Falls dus al uitgedeeld voordat ik de schijf uberhaupt aan mijn cd-speler voerde.

Maar goed, ter zake dan maar. Het gaat ten slotte om de muziek. Meteen valt op dat de band niet al haar geld aan het artwork heeft besteed maar ook een goede studio heeft opgezocht, namelijk de Waves studio in Nieuwpoort. Eerder namen ook bands als Liar en Lengtche hier materiaal op. Muzikaal grijpt de band terug op beproefde concepten uit verschillende heavy stromingen. Zo vallen er onder andere melodische death metal, metalcore, lompe US death en modernere metal onder de stromingen die in de muziek van Crimson Falls zijn verwerkt. Qua tempo wordt er flink gevarieerd, van trage moshparts tot snelle bijna thrash-achtige stukken.

Van de hardcore-roots van deze heren valt vrijwel niets terug te horen. Dit aspect van de band uit zich voornamelijk in de teksten die handelen over zaken als de ziekte van Alzheimer, de snelle technologische groei en volgen van je dromen. Een hoop wijsheid dus, maar daar moet iedere luisteraar zich zelf maar eens in verdiepen. Een zeer sterk punt van deze band, waardoor ik mogelijkheden zie om door te stoten naar een hoger niveau is de uitstekende zang. Deze is absoluut niet eentonig en deze Wimmetal, zoals hij in de biografie wordt genoemd, beheerst zowel lekkere zieke screams als de diepe grunt waar we allemaal zo van houden.

Crimson Falls komt met dit schijfje waarop vijf nummers staan uitstekend voor de dag. Het is alweer een tijdje geleden dat een band zoveel indruk maakte met een debuut. Er moet dan ook maar snel een platenmaatschappij komen die deze band onder haar hoede neemt, want hier wil ik meer van horen.

Crimson Falls - Ruins2K5Tracklist:

  1. When The Blood Becomes Adrenaline
  2. The Lakeside Myth - Chapter One: Water Mirrors Sorrow
  3. The Lakeside Myth - Chapter Two: The Crimson Eyed
  4. Book Of Memories
  5. Behold The Crimson Falls

Line-up:

  • Wim Jacobs - vocals
  • Kristof Damen - guitar
  • Ringo van Dingenen - guitar
  • Maarten van Houdt - bass
  • Sigi Loots - drums

Links:

Score: 82/100

* Reageer

Zoek bij Discorder op:
Er is 1 reactie:
Door: Crimson Zondag 22 Januari 2006 - 10:17
Usericon van Crimson
Bedankt voor de positieve woorden!

Meer reviews over deze cd kan je nalezen op: http://www.crimsonfalls.com/forum/viewtopic.php?t=123&postdays=0&postorder=asc&start=0
Hier vind je onder meer reviews van andere Nederlandse bladen en zines als Aardschok, Metalfan.nl en AsIce.net.

Crimson Falls is momenteel volop op zoek naar shows in Nederland. Voor alle info en contact:

crimsonfalls@hotmail.com
www.crimsonfalls.com
www.myspace.com/crimsonfalls
(32) (0) 473/388048

groeten, horns up!

Kristof, Crimson Falls
Alle rechten voorbehouden © 2000-2012 Stichting ZwareMetalen
Login
Pass
Festivals 2012
ZwareMetalen.com RSS Volg ZwareMetalen.com op MySpace Volg ZwareMetalen.com op Facebook Volg ZwareMetalen.com op Twitter
Zoeken op ZM: