
| Gepost door: Remi Peterse | Zaterdag 05 Augustus 2006 - 0:20 |
Collega reviewer Michael Hos schreef in februari van dit jaar een stukje over de nieuwste (derde) cd van de Scandinavische band Mind's Eye getiteld Walking on H2O Hij was tamelijk positief en ook wereldwijd werd de cd goed ontvangen. Lion Music heeft besloten om ook eerder uitgebrachte cd's van deze band een nieuwe kans te geven. In 2005 werd hun eerste cd opnieuw uitgebracht en nu volgt men dus met een re-release van het tweede album Waiting for the Tide, met als bonus 2 extra nummers uit de archieven.
De muziek van Mind's Eye is niet gemakkelijk te doorgronden. Het is ook zeker geen metal, ook al heeft het hier en daar wat raakvlakken. Melodische/symfonische prog wordt het genoemd. De platenmaatschappij denkt dat de wereld nu wel klaar is voor de muziek van deze band en brengt daarom deze cd opnieuw uit. Of het echt een sukses gaat worden weet ik niet hoor. Muzikaal gezien heeft het geheel vele lagen en ben je pas in staat om het geheel te waarderen na een paar keer draaien. Ook de teksten zijn pakkend en zeker niet niets zeggend en gaan over de grote en kleine problemen des levens. Instrumentaal technisch gezien wordt er ook erg knap gespeeld. Jazz fusion wordt gemengd met symfonische onderdelen, stevige rock instrumentatie en vooral veel sfeer. Frozen Tears en Spellbound zijn de absolute hoogtepunten van deze cd.
Zoek je naar rustige, maar toch indringende muziek en ben je er aan gewend om de tijd te nemen om muziek goed te leren kennen, dan moet je deze cd absoluut eens gaan proberen.
Tracklist cd:
Line-up:
Links:
| * Reageer |