Fortarock
ZwareMetalen
Romein, Leeuwarden
Gepost door: Erwin van EkerenDonderdag 10 Augustus 2006 - 2:33
The Autumn Offering - Embrace The Gutter
Victory Records - 2006

Yes, ik mag weer een Victory Records bandje reviewen! Meestal ben ik namelijk wel erg te spreken over de bands die zij onder hun hoede hebben. Deze keer is het de beurt aan The Autumn Offering, een bandje waarvan ik nooit eerder heb gehoord; tot vandaag. Deze vijf heren maken muziek wat je misschien wel het beste kunt omschrijven als thrashcore. Metalcore met thrash invloeden compleet met breaks en solo's. Als ik er pas achter kom dat het schijfje is afgelopen als ik de leegte in mijn kamer hoor vraag ik me af of dit juist een goed of een slecht teken is. De nummers zijn namelijk helemaal langs me heen gegaan maar dat kan ook betekenen dat ik het juist wel een lekkere plaat vind en hem niet af heb willen zetten. Ik laat deze twijfel nog een beetje hangen en zet voor de tweede maal het schijfje op en deze keer met misschien iets meer aandacht.

Na een intro gaat de band meteen hard van start met het nummer Decay waarop ik het plaatje even stopzet om het uit mijn CD speler te halen. Ik ga namelijk even kijken of ik wel het goede schijfje aan het beluisteren ben want het klinkt me allemaal maar iets te bekend. Ook het daarop volgende The Yearning overtuigd me niet volledig. De breaks die de heren gebruiken zijn daarintegen wel heerlijk maar helaas nemen de solo's op de plaat de vaart er een beetje uit. Maar alsof de band het spreekwoord 'save the best for last' letterlijk heeft genomen, want vanaf het nummer Ghost begint het allemaal wel heel wat lekkerder te klinken! De stem was op het eerste moment wat wennen maar begint verderop in de plaat ook steeds lekkerder te klinken. Het nummer No End In Sight is waarschijnlijk het pareltje op deze plaat want bij mij trekt deze het meeste aandacht. Wat het instrumentale nummer aan het einde van de plaat doet vraag ik me wel af want het voegt weinig tot niks toe aan het album.

Deze plaat is dus niet echt iets voor hardcore/metalcore liefhebbers zoals ik maar zeker een aanrader voor de stevige metal liefhebber. Allemaal niet zo orgineel maar zeker een bandje om in de gaten te houden!

The Autumn Offering - Embrace The Gutter

Tracklist:

  1. Prologue
  2. Decay
  3. The Yearning
  4. Embrace The Gutter
  5. Ghost
  6. Misery
  7. This Future Disease
  8. One Last Thrill
  9. No End In Sight
  10. Walk The Line
  11. The Final Cut

Line-up:

  • Dennis Miller - Zang
  • Nick Gelyon - Drums
  • Tommy Church - Gitaar
  • Matt Johnson - Gitaar
  • Sean Robbins - Bas

Links:

Score: 70/100

* Reageer

Zoek bij Discorder op:
Er zijn 3 reacties:
Door: Jenje Donderdag 10 Augustus 2006 - 8:29 (+1 - Normaal)
Usericon van Jenje
Victory was altijd één van mijn favo labels, maar laatste jaren zijn ze toch beduidend minder geworden ...
Door: As I Lay Dying Donderdag 10 Augustus 2006 - 19:18 (+1 - Normaal)
Usericon van As I Lay Dying
idd, hoe verder in het album, hoe beter het komt en ik vind het instrumentaal stukje juist een van de beste instrumentale songs dat ik ooit in een hardcore/metalcore band heb gehoord
Door: moshcore Vrijdag 11 Augustus 2006 - 2:12 (+1 - Normaal)
Usericon van moshcore
Moet je 'Ruins' van Rise&Fall is opzeten ;]
Alle rechten voorbehouden © 2000-2012 Stichting ZwareMetalen
Login
Pass
Festivals 2012
ZwareMetalen.com RSS Volg ZwareMetalen.com op MySpace Volg ZwareMetalen.com op Facebook Volg ZwareMetalen.com op Twitter
Zoeken op ZM: