Fortarock
ZwareMetalen
Romein, Leeuwarden
Gepost door: Ralph PlugZondag 13 Augustus 2006 - 14:58

Virgin Steele - Visions of Eden Sanctuary Records, 2006

Het Amerikaanse gezelschap Virgin Steele timmert al jaren aan de weg en lijkt zich per release te overtreffen. Het gezelschap, onder leiding van de charismatische en excentrieke zanger David DeFeis brengt met het lange en indrukwekkende Visions of Eden haar inmiddels elfde plaat op de markt, na een pauze van vijf jaar sinds het voorgaande epos, The House of Atreus.

Visions of Eden gaat van start met een knaller van een openingstrack, namelijk het furieuze Immortal I Stand (The Birth of Adam), waarin alle kenmerken van de band naar voren komen. De snelle drums van Frank Gilchriest, het typische gitaarwerk van Edward Pursino en natuurlijk de eigenzinnige en typerendefalsetto van zanger DeFeis. Eén van de beste openingstracks die ik in jaren gehoord heb. Het sonische feest zet zich onverstoorbaar voort middels het bijzonder afwisselende en lange Adorned with the Rising Cobra. Het vrij straight klinkende The Ineffable Name weet in eerste instantie, na de twee ijzersterke voorgaande tracks iets minder te imponeren, maar groeit naarmate ook het aantal luisterbeurten groeit. Ook het stevige Black Light on Black is rijk aan afwisseling en klinkt na één luisterbeurt al als klassieker in wording, terwijl Bonedust net als The Ineffable Name de nodige gewenning vergt.

Hoogtepunt van deze plaat is mijns inziens het fenomenale Angel of Death, waar David's gepassioneerde vocalen perfect uit de verf komen. Een nummer in de trant van Perfect Mansions (van het ondergewaardeerde Age of Consent), die eenzelfde emotionele sfeer neer weet te zetten. Zeer imposant. Bijna net zo imposant is de wonderschone ballade God Above God, terwijl The Hidden God en met name Childslayer het gemiddelde tempo weer aardig opschroeven. Visions of Eden eindigt met het mooie When Dusk Fell en het indrukwekkende titelnummer.

Virgin Steele heeft zich wederom weten te overtreffen door een boeiende, haast betoverende plaat af te leveren die van begin tot eind een torenhoog niveau weet te handhaven. Ook het gebrek aan veelal overbodige en tempo uit de plaat halende interludes doet Visions of Eden goed. Een hernieuwd hoogtepunt in de lange geschiedenis van deze Amerikaanse power metalband, en tevens één van mijn absolute hoogtepunten van 2006!

Tracklist:

    Virgin Steele - Visions of Eden
  1. Imortal I Stand (The Birth of Adam)
  2. Adorned with the Rising Cobra
  3. The Ineffable Name
  4. Black Light on Light
  5. Bonedust
  6. Angel of Death
  7. God Above God
  8. The Hidden God
  9. Childslayer
  10. When Dusk Tell
  11. Visions of Eden

Line-up:

  • David D. DeFeis - vocals
  • Edward Pursino - guitar
  • Josh Block - bass
  • Frank Gilchriest - drums

Links:

Score: 98/100

* Reageer

Zoek bij Discorder op:
Er zijn 17 reacties:
Door: venom rules Zondag 13 Augustus 2006 - 15:41 (+1 - Normaal)
Usericon van venom rules
Als ik had geweten dat de cd al uit is dan had ik hem gister gekocht. De nummer die op de site te beluisteren zijn klinken al goed. Als ik deze review lees dan wordt het tijd dat ik binnen kort maar weer naar de stad ga.
Door: Ralph Zondag 13 Augustus 2006 - 16:51 (+1 - Normaal)
Usericon van Ralph
Schijf ligt vanaf 8 september in de bakken.
Door: venom rules Zondag 13 Augustus 2006 - 20:07 (+1 - Normaal)
Usericon van venom rules
Oja, natuurlijk, jullie krijgen promo's....
Dan moet ik maar geduldig nog een kleine maand wachten.
Door: bolderkar Dinsdag 15 Augustus 2006 - 2:03 (+1 - Normaal)
Usericon van bolderkar
best coole muziek, maar die hoes is echt verschrikkelijk. Hoe verzin je het zo lelijk,.
Door: Stainthorpe Dinsdag 15 Augustus 2006 - 9:35 (+1 - Normaal)
Usericon van Stainthorpe
Godsgruwelijk ja zeg... Ik had gister al commentaar op een andere hoes die ook al zo kneiterlelijk was dus dacht ik maar even m'n mond te houden over deze, maar jezus tering dit kan toch echt niet... Ben eigenlijk wel benieuwd, is gewoon oprechte interesse hoor, of er mensen zijn die zeggen van "oh, dat vind ik nou echt een HELE vette hoes"?
Door: Jenje Dinsdag 15 Augustus 2006 - 9:44 (+1 - Normaal)
Usericon van Jenje
Ach, mooi paardje toch?
Door: Stainthorpe Dinsdag 15 Augustus 2006 - 12:09 (+1 - Normaal)
Usericon van Stainthorpe
Ik heb er geen verstand van, maar volgens mij is het op zich een prima paard. Alleen NIET voor op een CD-hoes, en al helemaal niet in combinatie met een homofiele ridder met een manshoog zwaard. AAAAAAARRRRGHHH...
Door: Ralph Dinsdag 15 Augustus 2006 - 13:05 (+1 - Normaal)
Usericon van Ralph
Ik heb weinig problemen met de hoes. Vind 'm wel gaaf eigeniljk. Eens iets anders dan alle digitale of paintbrush meuk van tegenwoordig.
Door: Jenje Dinsdag 15 Augustus 2006 - 13:39 (+1 - Normaal)
Usericon van Jenje
Ah toe, die vent is een ranznicht .. dat heeft weinig te maken met stoer staan
Door: Ralph Dinsdag 15 Augustus 2006 - 18:29 (+1 - Normaal)
Usericon van Ralph
Ach nee. Niet alles wat niet jouw stijl is is gay, Jan.
Door: Jenje Woensdag 16 Augustus 2006 - 9:43 (+1 - Normaal)
Usericon van Jenje
Dit is verre van mijn stijl

Maar geef toe dat die vent er behoorlijk verwijfd bijstaat met zijn uitpullende bosje borsthaar
Door: Keeskozak Woensdag 16 Augustus 2006 - 13:45 (+1 - Normaal)
Usericon van Keeskozak
borsthaar=verwijfd ???
Door: Ralph Woensdag 16 Augustus 2006 - 14:24 (+1 - Normaal)
Usericon van Ralph
Kwestie van smaak Jan. Ik mag dit persoonlijk wel.
Door: Pep Donderdag 17 Augustus 2006 - 12:07 (+1 - Normaal)
Usericon van Pep
98 punten? Dat zijn er minimaal 58 te veel!!
Deze cd hangt echt van cliche's aan elkaar, de productie is extreem beroerd (dat drumstel klinkt als een goedkope drumcomputer) en de nummers klinken niet steviger als een opgevoerd rock nummer. En dan die hoes... het lijkt wel een commercial voor een of ander fantasty festival. Wat een afknapper deze cd!
Door: Ralph Donderdag 17 Augustus 2006 - 15:20 (+1 - Normaal)
Usericon van Ralph
De rest van je verhaal is natuurlijk een mening en een kwestie van smaak, maar over de productie: moet je die schijf ook maar niet downloaden. De promo's die verstuurd zijn, zijn nog niet definitief gemasterd. Het uiteindelijke product zal een stuk beter klinken.
Door: Pep Donderdag 17 Augustus 2006 - 17:33 (+1 - Normaal)
Usericon van Pep
Wie heeft het hier over een gedownloade versie i.p.v. een promo Ralph? Er zijn meer mensen die zo'n ding in handen hebben gekregen.

Is jouw recensie ook niet 'slechts' een mening? Nu zal een recensie nooit helemaal vrij van eigen beleving zijn, maar van een muziekjournalist verwacht ik wat meer dan het alleen maar afgaan op eigen smaak. Wees reeel; als deze cd al 98 punten krijgt, dan kan het puntensysteem binnen ZM wel aangepast worden tot maximaal 150 of 200. Er is immers moeiteloos een lijst met vele titels uit 2006 te noemen die kwalitatief veel beter zijn dan deze release van VS!

Hoe dan ook: geniet gewoon lekker van deze cd als je het wel kunt waarderen, maar ik sla deze beurt maar al te graag over.

Door: Ralph Vrijdag 18 Augustus 2006 - 9:16 (+1 - Normaal)
Usericon van Ralph
Ghehe, ik hoor het teveel om me heen dat iedereen alles maar klakkeloos van het net afhaalt, vandaar mijn reactie. Excuus.

En tja, het is inderdaad een mening, en bij sommige bands ben je nu eenmaal objectiever dan bij de andere, maar ik sta volledig achter deze score en ben dan ook van mening dat de torenhoge kwaliteit van deze release niet te ontkennen valt. Dat een ander daar anders over denkt is logisch.
Alle rechten voorbehouden © 2000-2012 Stichting ZwareMetalen
Login
Pass
Festivals 2012
ZwareMetalen.com RSS Volg ZwareMetalen.com op MySpace Volg ZwareMetalen.com op Facebook Volg ZwareMetalen.com op Twitter
Zoeken op ZM: