Fortarock
ZwareMetalen
Romein, Leeuwarden
Gepost door: Joris PeterseVrijdag 22 September 2006 - 1:42
By Night - A new shape of desperation
Lifeforce records, 2006

By Night is een Zweedse band die al enkele jaren op een vrij experimentele manier aan de metalweg timmert. Zo bevat de muziek invloeden uit de death metal, thrash metal en hardcore. Een lastige combinatie, ik heb het eigenlijk zelden zo uit de verf zien komen dat ik het de moeite van meerdere luisterbeurten gaf. Maar aangezien de eerste reacties op het album vrij positief waren ben ik toch benieuwd geraakt.

By Night bandfoto

Na een aardige, maar korte start van de muziek ging het helaas toch mis. De muziek lijkt te veranderen in een rommelige brij waar nauwelijks een lijn of structuur in te vinden is. Met een wirwar van veranderingen op het gebied van stijl, snelheden, riffs en drumwerk lijkt het er op alsof de band net even te hard aan het proberen is vernieuwend te zijn. Met alle nadelige gevolgen van dien, want bij vlagen laten ze ook zien dat ze het juist wel kunnen en brengen ze een pakkend stukje muziek die het hoofd (en haar) lichtjes doen bewegen. Helaas zijn deze momenten mij te schaars en raakt het ondergesneeuwd door de nadelen die ik zojuist genoemd heb. Hoewel het live ongetwijfeld goed moshbaar is, is het voor thuisbegrippen geen muziek die je graag even opzet.

Mijn advies voor de band luidt dan ook om in het vervolg de chaos wat weg te nemen door de pijlen meer te richten op één muziekgenre. Ik denk dan ook dat ze met deze muziek een kans missen door geen vaste groep luisteraars aan te spreken. Ik denk dat velen het niet met mijn mening eens zullen zijn, als de reacties op en van andere (web)zines lees. Wellicht dat het ook een groeiplaat is, maar ik ben van mening dat zelfs een groeiplaat vanaf het begin af aan iets pakkends moet hebben. Wat hier niet het geval is.

Geen voldoende dus naar mijn mening. Maar als de interesse voor By Night toch op een manier gewekt is valt het album op de website van het label te beluisteren. Besluit je het te beluisteren, dan raad ik bij voorbaat al af track acht getiteld Idiot over te slaan, vooral dit korte nummer verduidelijkt (en versterkt) precies mijn mening verwoord in deze review.

By Night - A New Shape of Desperation coverTracklist:
  1. It Starts Within
  2. The Truth Is Sold
  3. People Like You
  4. Through Ashes We Crawl
  5. Same Old Story
  6. Dead Eyes See No Future
  7. Walls Of Insecure
  8. Idiot
  9. Forsaken Love
  10. Cursed By The Thought
  11. Time is Running Out
Line-up:
  • Adrian Westin - vocals
  • André Gonzales - Guitar
  • Henrik Persson - Guitar
  • Marcus Wesslén - Bass
  • Per Qvarnström - Drums
Links:
Score: 49/100

* Reageer

Zoek bij Discorder op:
Er zijn 6 reacties:
Door: Phallelujah Vrijdag 22 September 2006 - 10:06 (+1 - Normaal)
Usericon van Phallelujah
Luister je wel naar andere mathmetal? Want dit verschilt niet zo heel veel van Textures, Meshuggah e.a. en ik vind het behoorlijk goed.
Door: Stainthorpe Vrijdag 22 September 2006 - 11:34 (+1 - Normaal)
Usericon van Stainthorpe
Ehhhh... je raadt af track 8 over te slaan? Dus die moeten we absoluut luisteren? En dat zou dan jouw mening moeten verduidelijken en versterken? Ik snap 'm niet meer... Ken de hele band niet, maar heb net een stukje geluisterd (oa nummer 8, op jouw aanraden) en vind het echt kanonvet klinken. Een persoonlijke mening is 1 ding, maar ik snap niet hoe je hier in godsnaam een 49/100 voor durft te geven. Inhoudelijk heb je het alleen maar over de "overdreven chaos", die ik na 15 minuten luisteren nog altijd niet gehoord heb. Chaos: ja, absoluut. Overdreven: nee, absoluut niet. Ik sluit me derhalve aan bij mijn voorganger: heb je uberhaupt al eens eerder iets uit de categorie "mathmetal" gehoord, Joris? Zo niet, geef een dergelijk plaatje dan de volgende keer maar even aan iemand die dat al wel ooit heeft gedaan. Je komt niet heel geloofwaardig over zo.
Door: DikkeMemmen Vrijdag 22 September 2006 - 11:56 (+1 - Normaal)
Usericon van DikkeMemmen
Volledig mee eens. Dit is poepertjelomp, misschien niet even origineel, maar ZEKER niet slecht. Dit sluit aan bij bands als Gojira, hoewel misschien niet zo goed als deze Franse heren, zou ik dit absoluut eerder een aanrader dan een afrader noemen. Hoe kóm je bij deze beoordeling?
Door: As I Lay Dying Vrijdag 22 September 2006 - 20:44 (+1 - Normaal)
Usericon van As I Lay Dying
49? en dan maar maiden 100 zekers geven?
Door: As I Lay Dying Vrijdag 22 September 2006 - 20:52 (+1 - Normaal)
Usericon van As I Lay Dying
kheb zojuist eens het album gestreamd op hun e-card en dit bewijst nogmaals dat reviewers er soms dik naast zittn. De meeste songs zijn mss wat standaard maar dit is één van de enigste cd's van lifeforce records die ik mss zou aanschappen. ROnd de 80 zou deze verdienen.
Door: moshcore Vrijdag 22 September 2006 - 21:05 (+1 - Normaal)
Usericon van moshcore
Toch zie je wel wat voor effect de plaat heeft op mensen die niet zo thuis zijn in het 'core' wereldje.
Sommige stukken in deze review kan ik best begrijpen maar ben het zelf ook niet helemaal met de beoordeling eens. Gelukkig dat iedereen wel de tijd neemt om deze (ook in mijn ogen erg goede ) band te beluisteren.
Alle rechten voorbehouden © 2000-2012 Stichting ZwareMetalen
Login
Pass
Festivals 2012
ZwareMetalen.com RSS Volg ZwareMetalen.com op MySpace Volg ZwareMetalen.com op Facebook Volg ZwareMetalen.com op Twitter
Zoeken op ZM: