ZwareMetalen
Romein, Leeuwarden
Gepost door: Jan HendriksenMaandag 06 November 2006 - 20:11
Tales of Dark - Fragile Monuments
Solitude Productions - 2006

Sinds een klein jaar is het Russische label Solitude Productions actief, in dat jaar zijn er al een aantal goede releases verschenen (Reido, Comatose Vigil) en een aantal sterke bands getekend (onder andere het Nederlandse Heavy Lord). Ik zeg; dit is een label die het goed aanpakt, kwaliteit boven kwantiteit. Het voormalige oostblok lijkt een ware bron van goede doom te zijn cq worden, ook het plaatje wat me nu voorgeschoteld is, is weer een toonbeeld van de essentie van doom.

Het Servische Tales of Dark moet het niet hebben van de originaliteit, de sombere doom/death met zowel mannen- als vrouwenzang is absoluut eerder uitgevoerd, maar de versie van Tales of Dark is er één die lekker old school is, en er wordt heerlijk geshopt bij oude My Dying Bride, Anathema en Shape of Despair. Wat zorgt ervoor dat deze band dan geen slap aftreksel is van eerder genoemde? Lastig te zeggen, één punt die ze hebben is de heerlijk kille (oostblok) sfeer, gevoed door een productie die ook lekker ouderwets en kil aanvoelt. Ik denk dat menig Nederlands techneut zich immens aan de productie zou ergeren en er graag eens flink aan de knopjes zou willen draaien, maar dit album is er één die door mindere productie meer sfeer en meer een eigen geluid krijgt. Ook dat af en toe de overgangen niet helemaal zo gladjes zijn als men tegenwoordig in de doom gewend (verwend) is voegt sfeer en smoel toe.

Voor de liefhebbers van die lekkere oude ongecompliceerde deathdoom is deze band een absolute must. Niks hoogvliegers, niks egotrippende muzikanten, gewoon doen waar je goed in bent en met een band een lekker stuk muziek in elkaar flansen. Op de site van de band staat van elk nummer een sample van een paar minuten, het hele album duurt ruim een uur, de nummers zijn dus ook nog eens ouderwets lang en boeiend. Dikke vette aanrader voor de oude doomliefhebbers!

Tracklist:Tales of Dark - Fragile Monuments

  1. Via Descendens
  2. Mephistorium
  3. Of Grandiose Fevers And Passion Arcane
  4. Luciferian Elegy
  5. Towering Grief Behemoth
  6. Serpent Wisdom

Line-up:

  • Arpad Takac - vocals
  • Jovana Karajanov - vocals
  • Kristijan Zavodski - guitars
  • Nikola Cavar - guitars
  • Andras Ispan - bass
  • Davor Menzildzic - keyboards
  • Darko Stojanovic - drums

Links:

Score: 80/100

* Reageer

Zoek bij Discorder op:
Er zijn 7 reacties:
Door: Miss Lucifer Dinsdag 07 November 2006 - 17:10 (+1 - Normaal)
Usericon van Miss Lucifer
Perfect om de winter nog kouder te maken
Door: xionED Donderdag 09 November 2006 - 5:05 (+1 - Normaal)
Usericon van xionED
iemand enig idee of dit een beetje te vergelijken valt met *SWALLOW THE SUN*??
Door: Jenje Donderdag 09 November 2006 - 9:27 (+1 - Normaal)
Usericon van Jenje
Ik schrijf die lap tekst niet voor de kat z'n kut!
Door: xionED Donderdag 09 November 2006 - 19:53 (+1 - Normaal)
Usericon van xionED
daar kan ik niet aan uitmaken dat het op swallow the sun lijkt, valt absoluut niet te vergelijken met my dying faggot bride, mja ik ga het zelf wel even branden,mijn geluid is kapot op de computer,dus ik moet alles branden,heel lastig, je kan ook gewoon normaal zeggen of het wat weg heeft van swallow the sun, want dat is namelijk mijn enigste doom/death band waar ik het warm van krijg..
Door: WMP Donderdag 09 November 2006 - 20:15 (+1 - Normaal)
Usericon van WMP
Dan ken jij verdraaid weinig bands. En albums downloaden is voor zwakkelingen.
Door: Jenje Donderdag 09 November 2006 - 20:21 (+1 - Normaal)
Usericon van Jenje
MDB afzeiken en SWTS verafgoden .. dat spreekt elkaar wel behoorlijk tegen ... maar soi ..

Nee het lijkt NIET op SWTS, het lijkt meer op de voorbeelden van SWTS ..
Door: xionED Donderdag 09 November 2006 - 21:10 (+1 - Normaal)
Usericon van xionED
in het doom/death inderdaad weinig bands jammer genoeg,maar voor de andere genres redelijk veel vind ik zelf, en geloof me ik koop behoorlijk veel originele cd's maar niet van de bands die ik niet ken natuurlijk, gewoon even 1 nummertje testen daar zijn recencies ook voor denk ik
Alle rechten voorbehouden © 2000-2012 Stichting ZwareMetalen
Login
Pass
ZwareMetalen.com RSS Volg ZwareMetalen.com op MySpace Volg ZwareMetalen.com op Facebook Volg ZwareMetalen.com op Twitter
Zoeken op ZM: