Fortarock
ZwareMetalen
Romein, Leeuwarden
Gepost door: Robert de LeeuwDinsdag 08 September 2009 - 1:53
Blutvial - I Speak Of The Devil
Spikefarm Records, 2009

Waar Code met Resplendent Grotesque meer en meer doorgeëvolueerd is richting de wat meer avantgarde-aanpak, heeft het heerschap Aort hiernaast nog een band opgericht die het juist zoveel mogelijk bij de basis van black metal probeert te houden. Blutvial luidt de naam van deze vrij nieuwe twee-koppige band en men brengt met I Speak of the Devil een alleraardigste plaat uit.

De band trapt af met het heerlijke Full Moon Possession, een nummer die het beste van Mayhem en Gorgoroth naar boven haalt middels een snerpende thema-riff gehuld in een kil sfeerjasje. Getver wat is dit fijn! De gitaren overheersen dan misschien enorm (op het hele album overigens), waardoor vooral de zang en de drums ietwat naar de achtergrond worden verbannen, maar hierdoor ontstaat die massieve gitaar-blizzard die dit (samen met de af en toe pompeuze baslijnen) juist zo verschrikkelijk lekker doet wegluisteren. De band is overigens niet van de eenheidsworst. Men gooit er in Seethe My Darkness wat oude Keep of Kalessin doorheen, toucheert de grens van doom en black in 1584, gaat ferm aan de crust en d-beat in Serpent Procreation en het nietsontziende Raging Winds doet zijn titel meer dan eer aan. En dan hebben het nog niet eens gehad over het meeslepend epische Hiraeth met de krasserige Filosofem-achtige vocalen van Ewchimlaen. Genoeg te beleven dus wat dat betreft.

Uiteraard is er ook een keerzijde aan deze veelzijdigheid, want ik hoef je niet te vertellen dat hierdoor de herkenbaarheid een beetje in het gedrang komt. Maar ik kan niet zeggen dat dit veel afbreuk doet aan de kwaliteit van deze plaat. Ook hoef je natuurlijk geen nieuwe dingen te verwachten op I Speak of the Devil. Gewoon snoeihard je speakers uitrammen en genieten van deze wervelwind aan kwaliteitsblack!

Tracklisting: Blutvial
  1. Full Moon Possession
  2. Seethe My Darkness
  3. Raging Winds
  4. 1584
  5. Serpent Procreation
  6. Dawn Divides the Darkness from the Light
  7. Our Hallowed Bones
  8. Hiraeth
Line-up:
  • Aort - guitar, bas, drums
  • Ewchimlaen - vocals, guitar
Links:
Score: 84/100

* Reageer

Zoek bij Discorder op:
Er zijn 5 reacties:
Door: Count Usher Dinsdag 08 September 2009 - 6:12 (+1 - Normaal)
Usericon van Count Usher
Klinkt interessant!
Door: Metalhead22 Dinsdag 08 September 2009 - 11:40 (+1 - Normaal)
Usericon van Metalhead22
Sterke plaat!
Door: marduklegions Donderdag 10 September 2009 - 16:21 (+1 - Normaal)
Usericon van marduklegions
wat dacht je van een vergelijking met Haemoth?
maar idd, sterke plaat, erg lekker\
Door: Hypnos Donderdag 10 September 2009 - 18:11 (+1 - Normaal)
Usericon van Hypnos
hmmmmm
Door: REIN IN BLOOD Dinsdag 27 Oktober 2009 - 4:19 (+1 - Normaal)
Usericon van REIN IN BLOOD
die komt op mijn verlanglijst voor sinterklaas...
Alle rechten voorbehouden © 2000-2012 Stichting ZwareMetalen
Login
Pass
Festivals 2012
ZwareMetalen.com RSS Volg ZwareMetalen.com op MySpace Volg ZwareMetalen.com op Facebook Volg ZwareMetalen.com op Twitter
Zoeken op ZM: